czwartek, 28 stycznia 2016

A. Todd "After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem"

"To, że nie potrafi cię kochać tak, jak tego chcesz, nie znaczy, że nie kocha cię ze wszystkich sił."

"After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem"
Anna Todd
Okładka książki After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Seria: After
Tłumaczenie: Krzysztof Skonieczny
Liczba stron: 758
Cena z okładki: 39,90 zł
Tytuł oryginału: After
ISBN: 9788324026883
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać… Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?

"Żyjemy w świecie, w którym wszyscy popeł­niają błędy, nawet niesamowicie naiwne dziewczyny, które zazwy­czaj są ofiarami charakteru i braku wrażliwości swoich chłopaków. Nikt na tym świecie nie jest prawdziwie niewinny. Nikt. Ludzie, którzy mają siebie za doskonałych, są najgorsi ze wszystkich."

Znowu seks, seks, seks, seks i jeszcze więcej seksu. Zastanawiam się, czy Tessa w prawdziwym życiu nie byłaby nimfomanką. Żartuje. A teraz na poważnie. Książka do 600 strony, była w porządku. Nawet się to wszystko kleiło. Ale później. PORAŻKA. Czytałam coraz mniej i rzadziej, miałam do niej lekki już wstręt. Zamiast rozwiązać to jak najszybciej autorka to wszystko ciągła. Ja rozumiem. Na wattpadzie mogło się to sprzedać. Jednak, w prawdziwym życiu, gdy ktoś kupuje książkę, żeby się rozluźnić, to już jest przesada. Mogła jakoś to zwęzić. Oczywiście, to tylko moje wybrzydzanie, może komuś spodobało się ponad 700 stron tego samego. 
 
"Najlepsze w czytaniu jest to, że uciekasz ze swojego życia, możesz przeżyć setki, a nawet tysiące innych żyć."

Nawiązując do samej fabuły. Książka odrobinę lepsza od poprzedniej. Można znaleźć jakieś tam fajne cytaty o książkach, takie jak ten powyżej. Raz czy dwa, ewentualnie trzy trafiły się cytaty wartościowe, które swój koniec mogą mieć w naszym życiu bezpośrednio.

Wyobrażaliście sobie związek podobny do 2+1? 2 facetów, 1 dziewczyna? Nie? To, ta książka zdecydowanie jest dla was. W tej o to części, pojawia się w życiu Hardina i Tessy osoba zbędna, do której główna bohaterka niestety coraz częściej wraca... 

" (...) kiedy pozwolisz sobie uwierzyć w zbyt wiele kłamstw, trudno już odnaleźć drogę powrotną do prawdy."

Tak, poprzedni akapit, był napisany tak specjalnie, żeby zachęcić was mimo wszystko do przeczytania książki. Warto przecież czasami odpocząć. Możecie czytać. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie.

Moja ocena: 5