wtorek, 29 grudnia 2015

S. Perkins "Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań."

 "Wszyscy kochamy i wszyscy ponosimy straty, a mimo to nie przestajemy kochać."

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań. 
Zebrała Stephanie Perkins 

Wydawnictwo: Otwarte
 Liczba stron: 432
 Cena: 39,90 zł
 ISBN: 978-83-7515-381-1
Tytuł oryginału: My True Love Gave to Me
Rok wydania: 2015
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Autorzy: Holly Black, Ally Carter, Matt de la Pena, Jenny Han, Stephanie Perkins, David Levithan, Holly Black, Gayle Forman, Myra Mcentire, Kiersten White, Laini Taylor 


"Jeżeli ktoś ci się podoba, to powinieneś się postarać. Poznać tę osobę... Na pierwszy pocałunek trzeba sobie zasłużyć."

Dwunastu autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, w te święta sprawią Ci najlepszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą…
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem - uwierz w magię świąt! A jeśli nie uwierzysz, czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego - by ktoś podarował nam miłość…

"Boję się być zakochany, bo to rodzi wielkie oczekiwania. Boje się, że moje życie nigdy nie będzie pasowało do jego życia. Że nigdy go nie poznam. Że on nigdy nie pozna mnie. Że wysłuchamy różnych historii, ale właściwie nigdy nie usłyszymy prawdy."
 
  Przyznam, że pierwszy raz w życiu poprosiłam o książkę pod choinkę, tylko dlatego, że "jest modna". To, tak trochę nie w moim stylu. Po otwarciu prezentu....zakochałam się. W okładce. Jest piękna. Jeśli jeszcze nie mieliście tej książki w rękach, to możecie się cieszyć. Gdybyście na nią natrafili, na pewno musielibyście wyjść w jej towarzystwie z księgarni.

  Po przeczytaniu wszystkich opowiadań mogę stwierdzić, że rzeczywiście wpływają one na świąteczny nastrój. W prawie każdym występuje wątek śniegu, miłości, świąt... Czyli coś czego potrzebujemy. Skoro śniegu w tym roku zabrakło, to chociaż dajmy książce zadbać o wszystko.

  Ze wszystkich 12 historyjek, na największą krytykę zasługują 2 - "Coś ty narobiła, Sophie Roth?" oraz "Dziewczyna, która obudziła Śniącego". Nie byłam w stanie ich przeczytać. Nudy! Może to tylko mój wybredny gust, ale naprawdę. Po 2 stronach każdego z nich przeszłam do opowiadań kolejnych. To już któraś z kolei lektura, która wyszła spod pióra Gayle Forman i była według mnie beznadziejna. Nie przekonam się do niej chyba nigdy. Natomiast druga...nie było "iskierki", która sprawiłaby, że historyjka wciągnie mnie bez pamięci.

  Mimo wszystko niezbyt pochlebnej opinii, którą postawiłam Gayle Forman i Laini Taylor, jak najbardziej! Warto jest wydać te 39zł, nawet kosztem ominięcia dwóch powiastek. Pozostałe zdecydowanie nadrabiają, zarówno stylem pisana autorów oraz samą fabułą.

Moja ocena: 8.5/10

4 komentarze:

 1. Chcę bardzo, tę książkę przeczytać, ale nigdy jej nie mogę znaleść:)
  http://recenzjetosboker.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja siostra dorwała w Świecie Książki :) Może jak już minie okres zakupowy, to znów się pojawią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc opowiadania które Ci się nie spodobały są jednymi z faworytów w tym cyklu opowiadań. Nudne było dla mnie opowiadanie "Północ" chodź inne książki Rainbow bardzo mi się podobają. Do moich faworytów oprócz "Coś ty narobiła, Sophie Roth" i "Dziewczyna, która obudziła śniącego" należą "Witamy w Christmas w Kalifornii" i "Cud Charliego Browna". Może ty kaczuszko podzielisz się z nami swoimi ulubionymi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić. Dużo osób je zachwalało, mimo iż ja sama, nie potrafiłam ich przeczytać. Rzadko kiedy, tak bardzo zawodzi mnie książka bądź opowiadanie. Gayle Forman w żaden sposób, nie przekonała mnie do swojej osoby. Mój gust jest dość specyficzny, przeważnie "modne" lektury nie przemawiają do mnie i niejednokrotnie zastanawiałam się, dlaczego ludzie tak się nimi zachwycają.
  Natomiast, jeśli już mówimy o faworytach "Podaruj mi miłość" - również zachwyciły mnie historie "Cud Charliego Browna", "Witamy w Christmas w Kalifornii", a po za nimi "Anioły na śniegu" oraz "Gwiazda Betlejemska".

  OdpowiedzUsuń