piątek, 4 grudnia 2015

RECENZJA: "Wśród ludzi jest się także samotnym"

Wśród ludzi jest się także samotnym

Mały Książę
w reżyserii
Marka Osborne'a
 


  Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.


 Dobrze widzi się tylko sercem, to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

  Nie spodziewałam się tak dobrego filmu. Na ogół, ekranizacje książek i bajek wyglądają jakby odebrano im najważniejszą część należącą do nich, co psuje cały efekt filmu. Jednakże, w tej sytuacji Osborne zasługuje na gratulację. Stworzył bajkę, która zachwyci każdego starszego widza, który przeczytał książkę i rozumie sen filmu.

 Ludzie tu u ciebie uprawiają tysiące róż i nie znajdują, tego czego szukają. To czego szukają, mogą znaleźć w jednej róży. Albo w łyku wody.

  W pierwszym momencie, po odpaleniu laptopa i włączeniu filmu, zastanawiałam się dlaczego reżyser zaczyna historię od dziewczynki. Odpowiedź jest prosta. Dorośli zapominają. Nie chcą albo nie potrafią pamiętać jak to jest, kiedy się było dzieckiem. Przelewają na swoje pociechy, setki własnych niespełnionych dotychczas marzeń. Zabierają dzieciństwo, niszcząc wspomnienia i radość jaka powinna towarzyszyć nam, podczas dorastania.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym

  Dorośli nigdy nie potrafią samodzielnie niczego pojąć i uprzykrzają życie dzieciom, które ciągle muszą im wszystko wyjaśniać.

 Dorośli są naprawdę bardzo, bardzo dziwni.

  Cieszę się, że ktoś pomyślał o ekranizacji tak wartościowej bajki, zachowując jednocześnie cały jest sens i wszystkie wartościowe morały płynące z jej historii. Każdy człowiek w swoim życiu, powinien choć raz sięgnąć po lekturę francuskiego pisarza, lub oglądnąć właśnie tą bajkę.
Opowieść o miłości, trudnym świecie dorosłych niezrozumiałym dla dziecka, dla którego życie jest proste.
  
Jeżeli miłość twoja nie ma żadnych szans, powinieneś zamilknąć... Bo nie należy mieszać miłości z niewolnictwem serca. Miłość, która prosi, jest piękna, ale ta, która błaga, jest uczuciem lokajskim.

  Mam nadzieję, że w przyszłości gdy już dorosnę będę pamiętać Małego Księcia. Może i z czasem znajdę własnego, bo wiem że on gdzieś tam na mnie czeka. 

Oczy są ślepe. Szukać należy sercem

Moja ocena: 11/10
Adaptacja książki francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry'ego opowiadająca historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia. Chłopiec pochodzi z odległej planety B-612, a Ziemię odwiedza w trakcie swojej międzyplanetarnej podróży

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/film-maly-ksiaze,fId,18242#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Adaptacja książki francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry'ego opowiadająca historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia. Chłopiec pochodzi z odległej planety B-612, a Ziemię odwiedza w trakcie swojej międzyplanetarnej podróży.

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/film-maly-ksiaze,fId,18242#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

1 komentarz:

  1. Kaczuszko twoje trzy dotychczasowe wpisy są super! Czekam Czekam na więcej jestem także ciekawa kolejnych recenzji filmów każdego gatunku. Uwielbiam. Podpisano:

    xxx
    Papierowa dziewczynka

    OdpowiedzUsuń